Viimased arengud

Ammu ei ole olnud mahti midagi siia kirjutada. Treeningud, varustuse otsimine ja muud ettevalmistused hooaja tähtsamateks startideks käivad aga suure hooga. Seetõttu oleme rohkem pannud rõhku nendele asjadele ja vähem teavitustööle. Hetkel siis üritan seda viga siin natuke siluda :).

 

Peale Sloveenia treeninglaagrit, kahe päeva pärast toimus Otepää külje all Twisteri korraldatav seiklusspordi laager. Suure rõõmuga võib tänaseks väita, et laager läks igati korda. Korraldusvalude tundmisele lisaks saime ise ka hulgaliselt vajalikke soovitusi ja näpunäiteid seiklusspordi erinevate alade spetsialistidelt. Sellega seoses arvame nüüd, et oleme tunduvalt targemad. Pikema jutu laagri kohta leiab siit.

 

Nädal peale laagrit tegime esimese pikema kajakitreeningu. Osaledes legendaarsel 100 kilomeetri pikkusel Võhandu maratonil. Maraton läks mõlemal meie kahesel paatkonnal suurepäraselt. Pikema aerutamisega sai tehnika ilusti paika ning ka ümberminemist õnnestus seekord vältida. Mann ja Tiit käisid õhtul, peale Võhandu maratoni veel lõdvestuseks sörkimas Jüriöö jooksul, mis sel korral leidis aset Vastseliinas.

 

Nädal peale Võhandut oli kavas Xdreami esimene etapp Tallinnas. Twisteri tiimidest oli rajal Twister Female esindus, koosseisus Marge, Maare ja Kristi. Neil õnnestus esimesel etapil saavutada naisvõistkondade arvestudes neljas koht. Lisaks olid Twisteri liikmetest rajal veel Mann ja Erki, kes saavutasid siis vastavalt, Mann naiskondade kolmanda ja Erki meeskondade 40-nda resultaadi. Sven, Reigo ja Tiit jälgisid võistlemist seekord rajaäärest.

 

Seevastu päev hiljem toimunud XT Öörogainil olid rajal ka Reigo ja Tiit, kellel õnnestus rattarogainijate arvestudes vormistada võit. Esimesel mail toimunud traditsioonilisel Viljandi järve jooksul osales aga Sven, kellel oli kindel plaan alistada 50 minuti piir. See plaan realiseerub tõenäoliselt juba järgmisel aastal.

 

Erki ja Marge käisid mai teisel nädalavahetusel aga tõsisemas treeninglaagris Soomes, kus sõideti kajakki ja ratast, ning muuhulgas osaleti ka Victorinox Spring Adventure nimelisel võistlusel. Tulemuste poole pealt said Erki ja Heiti meeste arvestuses seitsmenda koha ning Marge ja Viivi naskondade teise koha.

 

Peale seda oli 17.-19. mail kavas EXTAR 48h, kus Twister feilis täiega, lõpetades võistluse umbes 28-ndal tunnil. Reigo, kes traditsiooniliselt oli sellel võistlusel Mountain Loghome koosseisus saavutas aga segavõistkondade arvestuses esikoha.

 

Sel nädalavahetusel toimunud Xdreami teisel, öisel etapil olid väljas Twister Female ja erinevates tiimides ka Sven, Erki ja Mann. Kuna tulemustes ei ole praegusel hetkel veel täit selgust, ka asjaosalistel endil, siis jäägu need siinkohal hetkel avaldamata.

 

Muudest arengutest vast nii palju, et välja on põhimõtteliselt valitud ka Twisteri selle aasta võistlusvorm, mida esmakordselt saab tõenäoliselt näha esimesel välisvõistlusel Sloveenias. Tegemist on vana hea Rootsi tootja Craft toodanguga. Muus osas on koostöölepingud veel sõlmimata, nii et kui kellelgi tekib vastupandamatu soov meiega koostööd teha, siis selles osas on endiselt kõik uksed lahti. Põhimõtteliselt on teatud tingimustel võimalik rääkida kaasa ka võistkonna nime valikul seiklusspordi MM-il. Ja kui keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kellel on pakkuda välisvõistlustel osalemiseks vähemalt neljakohalist minibussi, siis selles osas oleme läbirääkimistele kohe eriti avatud.

 

Hea meel on teatada ka seda, et meie pisikesel kaasabil on ARWC korraldajad, kui keskkonnast hoolivad inimesed, ühinenud ka Eestist alguse saanud maailmakoristuse liikumisega Let’s Do It! World cleanup 2012. Palju õnne neile ja ka meile selle puhul!

 

Järgmisel nädalavahetusel korraldab Twister Saku jooksupäeva, nii et kõik jooksuhuvilised on lahkesti oodatud pühapäeval Sakku jooksma. Nädal sellest hiljem toimub maailma suurim orienteerumise teatevõistlus Jukola. Ja siis juba Adventure Race Slovenia. Pöidlad pihku!

Comments are closed.