Sellest, kuidas meie treenimine on läinud ja mida muud, huvitavat, lähemal ajal teinud oleme saab täpsemalt lugeda siit. Eelnev nädalalõpp kujunes suures plaanis sarnaseks, lihtsalt selle vahega, et ARWC tiim jagunes kaheks. Pool võistkonnast tegeles suusatamisega Eesti suurel suusapeol – Tartu Maratonil. Teine pool valis aga “uisutamise” juba vanal heal, treeningutest tuttaval Kõrvemaa suurel ringil. Et suusatajad nina liiga püsti ei ajaks, siis läbitud distantsiks valisid uisustiili pooldajad 65 kilomeetrit, mis paari kilomeetriga ületab Tartu Maratoni kilometraaži. Et fotoreporter oli eelnevatest treeningutest piisavalt väsinud, siis seekord rajalt pilte tehtud ei ole.
Mis puudutab aga treeningutest ja muudest tegemistest üle jäävat aega, siis praegu saavad kõik tugitooli seiklussportlased kiigata läbi interneti läänepoole, täpsemalt Lõuna-Ameerikasse. Nimelt on kõikide meie pilgud suunatud sinnapoole seetõttu, et praegu toimuvad seal vägagi suurejoonelised võistlused, mis meiegi tegemistele kaudselt mõju avaldavad.
Esimeseks ürituseks, mis juba mõnda aega käinud on, on järjekorranumbrit 10 kandev Patagonian Expedition Race. Nagu nimigi ütleb, toimub üritus Patagoonias. Tegemist on tõenäoliselt maailma kõige raskema seiklusspordiüritusega, kus osalejatel tuleb umbes 10 päeva liikuda ilma igasuguse asustuseta piirkonnas ja kohtades, kus tõenäoliselt ükski inimene kunagi varem käinud ei ole. Raja kõige raskemateks osadeks võib lugeda pikki trekkinguetappe, mis kestavad 2-3 päeva järjest ja on tuntud selle poolest, et teid kasutada ei ole võimalik. Igal aastal on olnud mitmeid kommentaare, kus võistkonnad on kirjeldanud, kuidas ennast tundide kaupa tuleb taskunoaga läbi džungli saagida, või kui see ei meeldi siis liikuda mööda jääkülma mägioja, kuna seal on kõige lihtsam edasi liikuda. Samas aga on ohtlikud ka kajakid Magalhaesi väinas, kus vesi on jäine ja ilmaolud muutlikud. Mitmelgi aastal on kajakietappe ümber mängitud “tänu” ettearvamatutele ilmastikutingimustele.
Hetkel on Patagoonia võistlus täies hoos ja võistlejad on pikimal 142 kilomeetri pikkusel trekkingul. Võistluskaart on siinsamas vasakul. Pikalt on juhtimas eelmise aasta võitjavõistkond Adidas TERREX – Prunesco. Neile järgnevad tugevad jaapanlased – EastWind aga ka KAURI, Cyanosis ja GearJunkie. Adidas on küll pikalt ees, aga kuna siin mõõdetakse aega mitte sekundite, minutite ja tundidega, vaid kalendriga, ei ole sugugi kindel, kas suudetakse oma edu hoida ja korrata eelmise aasta võitu. Näiteks praegu kolmandal kohal olev KAURI on liidreid jälitavasse seltskonda saabunud kaugelt tagantpoolt, kuna vahepeal olid 3 võistkonda teistel pikalt eest ära. No vaatame mis saab. Igal juhul olles maailma viimane metsik võistlus, nagu nad ise ennast nimetavad, on Patagonia ühtlasi ka maailma üks kõige ilusamal maastikul toimuvaid võistlusi. Ma arvan, et ükski ennast seiklussportlaseks pidav inimene ei jää ükskõikseks, vaadates rajalt tehtud pilte.
Kahjuks on meie naabrite, soomlaste võistkond sedakorda võistluse katkestanud, seoses peamiselt mitmete tervislike probleemidega, aga ka navigatsiooni erroriga, aga võistkondi, kellele kaasa elada ja keda jälgida rajal jätkub, nii et head jälgimist.
Samal ajal on kalender jõudnud sinnamaani, et pihta on hakanud ka esimesed AR World Series võistlused. Esimene neist – Huairasinchi, toimub Ecuadoris ja on suure tõenäosusega ka järgmise aasta seiklusspordi maailmameistrivõistlusteks. Osalemas on mitmeid tugevaid tiime maailma erinevaist paigust. Hetkel on võistlus samuti täies hoos. Ka mõni favoriit, nagu näiteks Merrell Adventure Addicts on võistluse juba katkestanud. Juhtimas on hetkel Ecuadori kohalik tugev võistkond Ecuador Nissan. Talle järgnevad Team Lafuma Vibram Prantsusmaalt ja Tecnu USAst. Meil tuleb teatud põhjustel pöialt hoida tugevatele Prantsuse tiimidele, kes praegu on teisel ja kuuendal kohal. Nii et Go France, Go!
Teine AR World Series võistlus, mis samuti hetkel toimub, õigemini, millele täna start antakse, on Tierra Viva Argentinas. Ka selle võistluse osalejate hulgas on vägagi nimekaid võistkondi. Eelkõige võib välja tuua eestlaste suure lemmiku Chris Forne’i navigeerimisel liikuva Seagate, kes pikalt juhtis viimast seiklusspordi MMi. Samuti aga on võistlejaterivis BUFFi võistkond Hispaaniast. Valime siis omale lemmikud välja ja pöidlad pihku.
Selles suhtes on praegune aeg hea, et interneti vahendusel on võimlik niisugustele võistlustele täiega kaasa elada. Nii pildid, videod, tulemused kui ka muu asjassepuutuv info liigub pidevalt nii Sleepmonstersis, Facebookis, Twitteris, aga ka võistluste kodulehtedel ja blogides.
Meie võistkonna järgmiseks võistluseks on aga traditsiooniline Lätis toimuv WAR ehk Winter Adventure Raid, mis toimub 3.-4. märtsil Vidzeme maakonnas.